A to pozytywna niespodzianka. Xiaomi Mi Smart Speaker, czyli pierwszy głośnik Xiaomi z asystentem Google na pokładzie, ma trafić również na stary kontynent!

O Xiaomi Mi Smart Speaker pisaliśmy przy okazji jego premiery w Indiach. Przewidywaliśmy, że to początek czegoś większego i najwidoczniej coś z tych przewidywań nam wyszło 😉

[Aktualizacja] Xiaomi zdążyło już zaprezentować głośnik w Hiszpanii! Jego cena to 49,99 euro.

Pierwszy głośnik Xiaomi z asystentem

Czym się wyróżnia najnowszy głośnik Xiaomi? Najważniejsza zmiana to jego wsparcie dla asystenta Google. Dotychczas wszystkie głośniki miały wsparcie wyłącznie dla asystenta XiaoAI. Jaki jest problem XiaoAI? Mówi wyłącznie po chińsku.

Mi Smart Speaker to pierwszy taki głośnik, który zadebiutował właśnie w Indiach. Xiaomi postanowiło jednak rozszerzyć jego zasięg i wkrótce zawita w Europie. Może nieźle namieszać, bo jego cena to praktycznie połowa kwoty innych producentów. Zaledwie 50 dolarów.

Jaka moc?

Głośnik Mi Smart Speaker posiada 2,5-calowy głośnik o mocy 12W. Powinno to pozwolić na zadowalającą jakość dźwięku. Poza tym, posiada przyciski na górze do sterowania. Znajdziemy w nim również dwa mikrofony do podawania poleceń głosowych.

Głośnik korzysta z WiFi oraz Bluetooth’a 4.2. Jego waga to 853 gramy, a zasilany jest z akumulatora. A kiedy go zobaczymy na żywo? Podejrzewam, że napewno w tym roku.


Дар бораи интеллектуалӣ комилан девона. Агар ягон чизи нав пайдо шавад, онро бояд супурд ва санҷид. Ӯ қарорҳои коршударо дӯст медорад ва аз гаҷетҳои корношоям нафрат дорад. Орзуи ӯ сохтани беҳтарин портали интеллектуалӣ дар Полша (ва баъдтар дар ҷаҳон ва Марс дар 2025) мебошад.

Гурӯҳи Smart Home поляк аз ҷониби SmartMe

Гурӯҳи Лаҳистон Xiaomi аз ҷониби SmartMe

Аксияҳои SmartMe

Заметки марбут