Na naszej grupie na Facebook’u co kilka dni ktoś ma problem z harmonogramem działania w automatyzacjach Xiaomi. W związku z tym podajemy dalej rozwiązanie tego problemu, żebyście mogli je łatwo znaleźć. Problem został rozwiązany przez Rezmus, a opublikował go Piteron na forum Xiaomi.

Oryginalny post znajdziecie дар ин ҷо, a poniżej znajduje się treść rozwiązania, które możecie wykorzystać. Za pomysł na ten poradnik dziękujemy Piotrowi 😉

PROBLEM Z HARMONGRAMEM DZIAŁANIA W AUTOMATYZACJI

*Bramka Mi multi hub v3(lumi.gateway.mgl03)

*mod MiHome

*serwery europejskie

  • Jeśli bramka jest zalogowana usuwamy ją z aplikacji
  • Zmieniamy w telefonie strefę czasową na Pekin/Chiny GMT+8
  • Logujemy/dodajemy bramkę do MiHome
  • Po zalogowaniu/dodaniu odłączamy zasilanie od bramki (robimy tym sposobem reset)
  • Przechodzimy do opcji czasowych w telefonie i zmieniamy time zone na KAIR (strefa EET +2 lub GMT+2 w zależności od producenta telefonu). Tu ważna uwaga. Czas musi być jako EUROPA WSCHODNIA STANDARDOWY (bez dopisków zimowy lub letni). Odznaczamy (o ile była zaznaczona) opcję automatycznej strefy czasowej. Automatyczny czas podawany przez sieć/operatora może zostać w automacie.
  • Podłączamy zasilanie do bramki i czekamy, aż wszystkie urządzenia się załadują lub resetujemy te które są offline.
  • Przechodzimy do ustawień time zone bramki i ustawiamy strefę EET. Jest kilka do wyboru (możecie ustawić Kair).

Po takich zabiegach harmonogram dla urządzeń działa perfekcyjnie co do sekundy. W końcu oczyszczacze nie włączają się o 4 nad ranem, a żarówki zapalają się i gaszą w godzinach jakie sobie wybierzecie.

Źródło – Xiaomi Fans Polska


Дар бораи интеллектуалӣ комилан девона. Агар ягон чизи нав пайдо шавад, онро бояд супурд ва санҷид. Ӯ қарорҳои коршударо дӯст медорад ва аз гаҷетҳои корношоям нафрат дорад. Орзуи ӯ сохтани беҳтарин портали интеллектуалӣ дар Полша (ва баъдтар дар ҷаҳон ва Марс дар 2025) мебошад.

Гурӯҳи Smart Home поляк аз ҷониби SmartMe

Гурӯҳи Лаҳистон Xiaomi аз ҷониби SmartMe

Аксияҳои SmartMe

Заметки марбут